Sønderjysk havn med store kraner får ny økonomichef
Torsdag 6. marts 2025 kl: 13:42
Af: RedaktionenRené Toft Kristiansen er ansat som ny økonomichef på Aabenraa Havn, der er en central erhvervshavn for Sønderjylland og den dansk-tyske grænseregion
![]() |
René Toft Kristiansen, der er 53 år, bliver som økonomichef en del af det hold, der skal navigere havnen gennem de kommende års vækst og udvikling med fokus på grøn omstilling og forsyningssikkerhed.
René Toft Kristiansen kommer fra en stilling som regnskabschef i Sydbank-firmaet Syd Fund Management - også kendt som Sydinvest. Oprindeligt er René Toft Kristiansen uddannet revisor og arbejdede som revisor i 10 år, inden han blev selvstændig inden for tekstilbranchen i en længere årrække.
.jpg)
© Copyright 2025 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.

- Erhvervshavn i Sønderjylland har fået ny økonomichef
- Krydstogtssæsonen i Aarhus går i gang med kurs mod besøgsrekord
- Sønderjysk havn løftede sit driftsresultat op
- Havn med norske forbindelser satte omsætningsrekord
- Containerskib fra Göteborg anløb Aarhus på ny rute til Asien
- Danmarks største erhvervshavn omsatte for flere kroner sidste år
- Stor erhvervshavn er omdannet til aktieselskab
- Havnekraner skifter fra dieseldrift til el-drift
- Jyllands nordligste havn investerer i bæredygtighed og landstrøm til krydstogtskibe
- Sønderjysk havn med store kraner får ny økonomichef
- Projektledelse fulgte ikke Teknik og Miljø's projektmodel
- Økonomidirektør bliver projektdirektør i stor havn i Østjylland
Skriv din kommentar:
Alle felter skal udfyldes! |
||
Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget! |