Synshal på Midtfyn bliver en del af en landsdækkende synskæde
Mandag 24. marts 2025 kl: 12:00
Af: RedaktionenDekra Bilsyn overtager med virkning fra tirsdag 1. april Midtfyns Bilsyn i Ringe. Dermed kommer Dekra op på at drive 84 synshaller i Danmark - flere af dem syner både personbiler, varebiler, busser, trailere og lastbiler, hvilket er tilfældet med synshallen i Ringe
- Ringe er en strategisk vigtig placering for os. Med denne overtagelse får vi en stor og velrenommeret synshal placeret centralt på Fyn bemandet af erfarne medarbejdere. Det giver os en stærk position i området og gør det nemmere for endnu flere kunder at få deres køretøjer synet hos Dekra Bilsyn, siger Mikael Morell, der er administrerende direktør i Dekra Bilsyn.
Synshallen i Ringe er en af de større synshaller, hvor både personbiler, varevogne, trailere, lastbiler og busser kan blive synet. De medarbejdere, der i dag driver synshaller, fortsætter som en del af Dekra Bilsyn, hvilket sikrer kunderne samme service, som hidtil - og at de møder kendte ansigter.
.jpg)
© Copyright 2025 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.
Print siden - Brugte bilbatterier kan bruges i lang tid
- Flextrafik bliver enklere på Fyn og Langeland
- Billetpriserne holder sig stort i ro i 2026
- 14-årig pige vågnede i aflåst bus - og ringede efter hjælp
- 20-årig uden billet skubbede billetkontrollør i ryggen
- Vejforening får midlertidig sekretariatschef
- Dansere danser for nattog
- Antallet af færgepassagerer, der sejler elektrisk, vil blive fordoblet de kommende år
- Nattog mellem Malmö og Baser er aflyst
- Havneselskab vinder global bæredygtighedspris for krydstogtterminaler
- Svensk færgerederi ser lysere tider forude
- Ny el-færge får længere ophold på værft i Svendborg
Skriv din kommentar:
| Alle felter skal udfyldes! |
||
Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget! |
.gif)




