Paller er også interessante for langfingrede
Tirsdag 28. januar 2025 kl: 11:16
Af: RedaktionenMandag eftermiddag fik politiet på Midt- og Vestsjælland en anmeldelse om, at der luskede nogle mistænkelige personer omkring ved et supermarked i Sorø. Politiet fandt frem til en kvinde og tre mænd i en udenlandsk bil
Der var tale om fire udenlandske statsborgere, og de havde otte paller stuvet ind i bilen og blev derfor anholdt og sigtet for tyveri. De blev afhørt på politistationen i Slagelse og løsladt igen mandag aften. De står til en bøde for palletyveriet.
.jpg)
© Copyright 2026 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.
Print siden - Fire-akslet trailer kan rumme 71 kubikmeter skrot
- Personbiler bliver også taget for overlæs
- Tysk vognmandsorganisation er uforstående over for et enkelt punkt
- Østrig har tilsidesat sine forpligtelser
- Trafikdosering kan ikke kritiseres, hvis den udelukkende tager form af en undtagelsesvis hastighedsbegrænsning
- Påhængsvogn med tre-aksler har bred rampe
- Narkohund fandt over 100 kg hash i pakkecenter
- Sværlasttrailer får udgangspunkt i det sydvestligste Sønderjylland
- Ringvej ved Viborg bliver spærret i 14 dage
- Pulje til grøn omstilling af tung vejtransport 2026 har fået flere penge
- Branchen er præget af usikkerhed over forholdene på el-markedet.
- To-akslel city-trailer får base I Toftlund
Skriv din kommentar:
| Alle felter skal udfyldes! |
||
Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget! |




