Vognmand valgte to franske med det meste
Mandag 15. juli 2024 kl: 13:15
Af: Redaktionen
L. M. Transport Ans A/S har fornyligt fået leveret to nye Renault Trucks T-High 4x2 Turbo Compound-modeller. De nye fuldt luftaffjedrede Lyon-modeller indeholder rigtig meget udstyr - eksempelvis luksusførerstol og drejestol i passagersiden. Herudover er der Stand Air Cooler, vidvinkelkamera, læderpakke samt original motorkappe.
Bilerne er opbygget med dørk foran skamlen samt skørter og diverse LED-arbejdslys, lysskilt og to projektører på solskærmen. Herudover er de med de nye opdateringer i førerhusene.
Opbygning og klargøring er foretaget hos Volvo Truck Center Viborg, mens Ringvejens Autolakeri i Silkeborg, der drives af Per Olesen, har taget sig af lakering og dekoration.
Bilerne er solgt og leveret af Lars Herslund, Renault Trucks/Volvo Truck Center Viborg.

.jpg)
© Copyright 2025 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.
Print siden - Britisk rederi-koncern udvider kapaciteten til og fra Tilbury øst for London
- Omsætningen steg hos dansk rederikoncern
- Ny EU-aftale om CO2-beregning er en god nyhed
- Antallet af konkurser faldt i oktober - med store forskelle mellem regioner og brancher
- Ny fabrik i Fredericia skal håndtere tre millioner dåser og flasker - dagligt
- Rederikoncern vil skære sine omkostninger ned med 300 millioner kroner
- Øresundshavn tester rengøringsrobot til containere
- EU-formandskabet lukker foreløbig aftale om opgørelse af drivhusgasemissioner fra transporttjenester
- El-lastbil kører 1.000 kilometer dagligt - fem dage om ugen
- Lastbil og busser kan tanke flydende brændstof på nyt anlæg i Viborg
- Svensk-dansk postkoncern udsteder endnu en grøn obligation
- Ny slamsuger til udlejning er med fire luftaffjedrede aksler
Skriv din kommentar:
| Alle felter skal udfyldes! |
||
Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget! |





