Uddannelsesorganisation samler tre afdelinger i en
Tirsdag 7. november 2023 kl: 13:59
Af: RedaktionenFremover vil alle de transportuddannelser, som uddannelsesorganisationen Dekra's udbyder i Herning, være samlet under samme tag i en gennemrenoveret og moderne bygning på Mads Eg Damgaards Vej i den vestlige del af Herning
Dekra's skolen var tidligere spredt på tre forskellige adresser, men ved at samle og nytænke skolen, har Dekra skabt et nyt og forbedret hus, der er designet til at kunne levere et funktionelt, praktisk og dynamisk undervisningsmiljø.
I Herning tilbyder Dekra en bred vifte af kurser - eksempelvis EU-efteruddannelse, C-kørekort, D-kørekort, gaffeltruck, kran, ADR og BAB (kursus i befordring af bevægelseshæmmede).
Dekra holder åbent hus torsdag 23. november, hvor der vil være frokost i pølsevognen.
.jpg)
© Copyright 2025 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.

- Fyrværkeri blev sendt som pakke
- - Det er både respektløst og uansvarligt
- Samråd om vejafgift er på Folketingets tv
- Et halvt ton nikotinposer var skjult i 16.000 dåser
- Vognmand i Holte havde sin nye bil på udstilling
- En af transportbranchens vigtigste kampe er et opgør med administrativt bøvl og urimelige afgifter
- Renovationsselskab fik Transportens Lærepladspris 2025
- Arbejdsgiverformand fortsætter
- Lavere aktiviteter i Tyrkiet påvirkede godsmængderne hos rederikoncern
- Varebiluddannelse kører ind hos kursusudbyder i Esbjerg
- Fredag 12. september 2025 lå brændstofpriserne på følgende niveau
- Britiske operatører kårer atter DAF til årets flådelastbil
Skriv din kommentar:
Alle felter skal udfyldes! |
||
Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget! |