Klik venligst



Redaktion   •   Abonnement   •   Nyhedsmail   •   Annoncering   •   Skriv din egen nyhed   •   Websider og PR   •   Hjælp   •   Transportjob
Forsiden
      

Påhængskøretøj ramte ladcykel

Tirsdag 25. marts 2025 kl: 12:19
Af: Redaktionen

Mandag eftermiddag omkring klokken 20 minutter i fem fik Nordsjællands Politi en anmeldelse om et uheld i Farum, hvor en en ladcykel var blevet ramt af en lastbil

En en 41-årig kvinde fra Farum var kommet kørende ad Gammelgårdsvej i Farum i nordlig retning og holdt stille i krydset Gammelgårdsvej/Hørmarken. En lastbil med påhængskøretøj holdt ligeledes i krydset, og da chaufføren drejede til venstre i krydset ramte lastbilens påhængskøretøj cyklen, så kvinden faldt af og ladcyklen væltede og sad fast under lastbilen. 


Der skete ifølge politiet ikke nogen personskade ved uheldet, men kvinden blev tilset af de ambulancefolk, der var blevet tilkaldt.




Klik venligst

© Copyright 2026 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.

Print siden  

- Energiselskab har købt 21 tankstationer
- Toldbetjeningen i Padborg har igen døgnåbent i hverdagene
- Vognmand har fået trækker med twinsteer
- Bornholmsk logistik-koncern har fået fire elektriske stjerne
- Postomdeler afleverede valgkort i avisrør
- Sten fra fynske marker bliver til rev i Odense Fjord
- Ø-færge skal i dok
- Brobyggeri spærrer motorvej ved Horsens tre aftner og nætter
- Lastbilbestande blev en smule mindre i februar
- Februar fik 54 flere ud at køre
- Vognmandsvirksomhed i Herlev har fået fire-akslet forvogn med kran og hejs
- Litauisk lastbilchauffør smuglede 125 kg kokain gemt i ombygget dieseltak

Skriv din kommentar:
Alle felter skal udfyldes!

Titel:
 
Kommentar:
 
Navn:
 
Email:

Adresse:

By:

Indtast bogstaverne: ÆØÅ
- så hjælper du os med at undgå spam.

Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget!
Klik venligst