Klik venligst



Redaktion   •   Abonnement   •   Nyhedsmail   •   Annoncering   •   Skriv din egen nyhed   •   Websider og PR   •   Hjælp   •   Transportjob
Forsiden
      

Læserpris gik til producent af sættevogne

Fredag 27. september 2024 kl: 15:09
Af: Redaktionen

Schmitz Cargobull, en af Europas førende producenter af trailere og transportløsninger, har igen imponeret markedet ved at vinde

Det tyske forlag, ETM Verlag, som blandt andet udgiver "Lastauto Omnibus", "Trans Aktuell" og "Ferhnfahrer" har overrakt dette års Readers' Choice Award 2024 til tyske Schmitz Cargobull, der blandt andet producerer køletrailere


Readers' Choice Award betragtes som er en særlig hæder, da den baserer sig på meningerne fra læsere og professionelle i transport- og logistikbranchen. Det betyder, at Schmitz Cargobull ikke kun bliver anerkendt af eksempelvis journalister på forskellige fagblade, men også af de kunder og slutbrugere, som dagligt bruger køretøjer med Schmitz Cargobull's logo.


I 2024-udgaven af prisen blev Schmitz Cargobull særligt fremhævet for sit fokus på bæredygtighed og teknologiske fremskridt. 


Om ETM Verlag:
ETM Verlag er et tysk medieforlag med fokus på transport og logistik. ETM Verlag udgiver eksempelvis "Lastauto Omnibus", "Tans Aktuell" og "Ferhnfahrer", som henvender sig til professionelle i transportbranchen - eksempelvis vognmænd og chauffører .






Klik venligst

© Copyright 2026 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.

Print siden  

- Tungvognspolitiet kontrollerede affaldstransporter i færgehavn
- Norsk entreprenør har fået elektrisk lastbil med tip
- Motorvej ved Kolding får et ekstra spor
- Aarhus Havn inviterer på rundtur via nettet
- 540 heste skal trække fire-akslet anhænger
- Fælder træer og kører dem ud med ny tre-akslet forvogn med kran
- Norsk færgerederi med forbindelse til Danmark får ny ejerstruktur
- Vognmand på Nordfyn tog en overføringsanhænger med hjem
- Nordisk lastbilimportør har fået flere reservedele på hylderne
- Den nye bro over Storstrømmen får dronningenavn
- Trækker er den tredie med løve-motor
- Vognmand i Værløse valgte påhængsvogn i Hedensted

Skriv din kommentar:
Alle felter skal udfyldes!

Titel:
 
Kommentar:
 
Navn:
 
Email:

Adresse:

By:

Indtast bogstaverne: ÆØÅ
- så hjælper du os med at undgå spam.

Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget!
Klik venligst