Kurerfirma i Frederikshavn er endt i skifteretten
Onsdag 18. september 2024 kl: 10:35
Af: RedaktionenIfølge Statstidende er kurerfirmaet Rytter Transport ApS med CVR-nummer 44167107 taget under konkursbehandling af Skifteretten under Retten i Hjørring. Virksomheden, der blev etableret 6. juli sidste år, har ikke offentliggjort en årsrapport
Advokat Jens Pontoppidan, der har adresse i Erhvervsparken i Brønderslev, er udpeget som kurator. Eventuel anmodning om valg af kurator og kreditorudvalg skal fremsættes skriftligt over for Skifteretten senest tre uger bekendtgørelsen i Statstidende. Enhver, der har fordring eller andet krav mod skyldneren, opfordres til at anmelde sit krav til boets kurator inden fire uger efter bekendtgørelsen i Statstidende opgjort pr. 10. september.
Rytter Transport ApS med CVR-nummer 44167107 stod opført under "Andre post- og kurertjenester" og var ejet af Jørgen Bachs Auto ApS i Pandrup.
.jpg)
© Copyright 2025 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.

- Vognmand i Odense har trukket en udtrækstrailer til Odense
- Transportvirksomhed syd for Aarhus har fået depotopladning
- Nyt selskab skal gøre opladning nemmere og billigere
- Signalsystem på Fyn får støtte fra EU
- Mindre flytteforretning på Sjælland er gået konkurs
- Transportvirksomhed i Kolding investerer i elektriske lastbiler
- Ny asfalt skal mindske partikelforurening fra trafikken
- Ubrugte midler flyttes til en anden pulje
- Bommen kan gå ned for udenlandske lastbiler med ubetalte vejafgiftsbøder
- Aftale om udenlandsk arbejdskraft er et vigtigt skridt for transportbranchen
- Vognmand på Amager trækker læsset med en tre-akslet pusher-trækker
- Tung transport mellem Danmark og Sverige skal være lidt lettere - at gennemføre
Skriv din kommentar:
Alle felter skal udfyldes! |
||
Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget! |