Klik venligst



Redaktion   •   Abonnement   •   Nyhedsmail   •   Annoncering   •   Skriv din egen nyhed   •   Websider og PR   •   Hjælp   •   Transportjob
Forsiden
      

Vognmand i Ans så franske trækkere an - og købte to

Onsdag 3. juli 2024 kl: 13:58
Af: Redaktionen

Vognmand i Ans så franske trækkere an - og købte to

L. M. Transport Ans A/S tog fornyligt imod to nye to-akslede Renault Trucks T-High 4x2 Turbo Compound-trækkere, som blev leveret af Renault Trucks / Volvo Truck Center Viborg

De to Lyon-modeller er blandt andet med fuld luftaffjedring, luksusførerstol og drejestol i passagersiden. Herudover er der Stand Air Cooler, vidvinkelkamera, læderpakke samt original motorkappe.


Bilerne er opbygget med dørk foran skammel samt skørter og diverse LED-arbejdslys, lysskilt og to projektører på solskærmen. Herudover er de med de nye opdateringer i førerhuset.


Opbygning og klargøring er foretaget hos Volvo Truck Center Viborg, mens Ringvejens Autolakeri i Silkeborg, der drives af Per Olesen, har stået for lakering og dekoration.


Bilerne er solgt og leveret af Lars Herslund, Renault Trucks / Volvo Truck Center Viborg.








Klik venligst

© Copyright 2026 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.

Print siden  

- MAN Truck & Bus Danmark er nu en del af Semler Gruppen
- 11 gange dagligt - tabt gods skaber farlige situationer på vejene
- Semler Gruppens køb af MAN Truck & Bus Danmark er godkendt
- Fynsk transportvirksomhed har hentet to nye city-trailere med gardiner og skydetag
- Østrigs har indføret kørselsforbud i påsken
- Vejdirektoratet undersøger jordens egenskaber under vejen til havnen
- Vestjysk fragtmand overtager kollega i Thy
- Producent afviser mangel
- Skævvridning af afgifter kan koste Danmark dyrt
- Tyve stal 1.100 liter dieselolie fra parkerede sættevogne
- Lastbilchauffør mistede livet i arbejdsulykke
- Overførslen blev gennemført med en fire-akslet forvogn

Skriv din kommentar:
Alle felter skal udfyldes!

Titel:
 
Kommentar:
 
Navn:
 
Email:

Adresse:

By:

Indtast bogstaverne: ÆØÅ
- så hjælper du os med at undgå spam.

Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget!
Klik venligst