Klik venligst



Redaktion   •   Abonnement   •   Nyhedsmail   •   Annoncering   •   Skriv din egen nyhed   •   Websider og PR   •   Hjælp   •   Transportjob
Forsiden
      

Vognmand i Padborg har fået tre ud af fem nye trækkere

Mandag 24. januar 2022 kl: 11:12
Af: Redaktionen

Vognmand i Padborg har fået tre ud af fem nye trækkere

Poul Larsen Transport ApS v/Oluf Jessen, der har hjemsted i Padborg, har fået leveret tre ud af fem franske trækkere. Der er tale om tre nye T High Evolution pushertrækkere med 480 hestekræfter. To biler er leveret i en rød farve, mens en enkelt er leveret i en klassisk hvid

Bilerne er fra fabrikken udstyret med lufthorn på taget og har stort oliefyr, komplet spoilersæt på førerhus, køleskab, ACC og læderrat. Øverste køje kan omdannes til opbevaring.


Alle biler er opbygget med værktøjskasse i højre side, stænklapper og fire LED-arbejdslys. Herudover blitz LED på taget, SRI-lyskasse, to fjernlys på taget samt to spærrehaner og Nato/lift stik. 


Volvo Truck Center Viborg , der har opbygget og leveret den tre nye trækkere, forventer at levere yderligere to af samme type inden for den kommende månedstid. 


Det er Lars Herslund, der har stået for salg og levering.






Klik venligst

© Copyright 2026 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.

Print siden  

- Ny dieselmotor øger brændstofeffektivitet med op til fire procent
- Tre-akslet kærre er leveret med bagtip
- Netløsning kan løfte elektrificering et skridt frem
- Lastbilproducent vil investere 70 millioner euro i fransk fabrik
- Når man ikke kan køre under...
- Kronprinsen var med de sidste motorkøretøjer over den gamle bro over Storstrømmen
- Transportvirksomhed tog tre to-akslede trailere med gardiner
- Balance mellem mænd og kvinder skaber basis for et godt arbejdsklima
- Landtransport med fokus på vand har fået fire nye gardintrailere
- Speditører ser gode takter i regeringsgrundlag, men kan ikke finde transport og logistik mangler
- Speditionsvirksomhed er blandt Danmarks bedst ledede virksomheder
- Godstransporten skal højere op på den politiske dagsorden

Skriv din kommentar:
Alle felter skal udfyldes!

Titel:
 
Kommentar:
 
Navn:
 
Email:

Adresse:

By:

Indtast bogstaverne: ÆØÅ
- så hjælper du os med at undgå spam.

Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget!
Klik venligst