International vognmand i Køge kører ud med tre-akslet fragtbil
Torsdag 16. januar 2020 kl: 10:53
Af: Redaktionen
Titan Lastvogne A/S, der har hovedsæde i Ringsted og afdelinger i Holbæk, Solrød og Nr.Alslev, har leveret en ny tre-akslet Volvo FM fragtbil til transportvirksomheden M. Nørgaard-Larsen i Køge
Der er her tale om en Volvo FM 330 6x2R med hydraulisk styret løbeaksel, fuld luftaffjedring, FM dagførerhus, komfort+ indretning, medieanlæg med navigation, I-Shift med gearvælger i instumentpanel, adaptiv fartpilot, automatisk nødbremse system, bakkamera med meget mere.
Bilen, der er opbygget med fragtlad fra Lavmands A/S og klargjort hos Titan Lastvogne i Solrød, er solgt og leveret af Torsten Rasmussen fra Titan Lastvogne i Solrød.
.jpg)
© Copyright 2026 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.
Print siden - Transportvirksomhed i Kolding vinder lærepladspris
- Formand for arbejdsgiverorganisation på transportområdet fortsætter
- På banen til Sønderborg nåede to det ikke sidste år...
- Kampagne skal få gående, cyklister og bilister til at respektere signaler og bomme
- Havneselskab vil etablere sin anden tørhavn - denne gang på Vestfyn
- Samarbejdet med Forsvaret skal op i gear
- Færger sejlede med flere passagerer
- Containerskibe sejlede mere gods direkte mellem Sverige og Asien
- Nyt vogntog med kran har 600 heste i 17-liters motor
- Korntiptrailer kan rumme 61,5 kubikmeter
- Godt hver tredie bilist bliver nervøs ved jernbaneoverskæringer
- Flydende beton løb ud over kanten
Skriv din kommentar:
| Alle felter skal udfyldes! |
||
Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget! |




