Redaktion   •   Abonnement   •   Nyhedsmail   •   Annoncering   •   Skriv din egen nyhed   •   Websider og PR   •   Hjælp   •   Transportjob
Forsiden
      

86 trailere kører ud med Carlsbergs navn på siderne

Tirsdag 10. september 2019 kl: 11:33
Af: Redaktionen

TIP leverer i disse måneder 86 nye trailere til Carlsberg. Leveringen består af flere forskellige trailertyper. - Carlsberg er en vigtig kunde, og vi er naturligvis glade for endnu engang at levere trailere til dem, siger Martin Terlund, der er Key Account Manager i TIP

86 trailere kører ud med Carlsbergs navn på siderne
Der er tale om gardintrailere med hucke pack - med og uden lift, speedcurtain gardintrailere samt to- og tre akslede bokstrailere med lift.


Carlsberg og TIP har samarbejdet gennem mange år. Service og vedligehold af trailerne udføres på et af TIP’s mange danske værksteder. 


- Vi har valgt TIP som samarbejdspartner, da de igennem mange år har vist, at de kan yde den service og tilbyde de produkter, som vi forventer os af vores samarbejdspartnere, siger Peter Eriksen, der er Fleet Manager i Carlsberg.


- Carlsberg er en vigtig kunde, og vi er naturligvis glade for endnu engang at levere trailere til dem, siger Martin Terlund, der er Key Account Manager i TIP.








Klik venligst

© Copyright 2026 transportnyhederne.dk. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.

Print siden  

- Bestanden er steget med 366
- Der er en forskel på 57 mellem nummer et og nummer to
- Batteri-elektriske lastbiler er nået 7 procent
- Politiet etablerer midlertidigt militært område i Køge
- Fire-akslet tip-trailer har Cramaro-rullepresenning
- Havne i Fredericia får ladestandere til lastbiler
- Efter seks månder er der en forskel på fire
- Pensionsselskab åbner nyt sundhedsfagligt center
- Efter en uge med ny EU-told er antallet af lavværdiforsendelser halveret
- Trailer med gående gulv kan rumme 91 kubikmeter
- Danmarks i dag eneste landsdækkende brevomdeler sætter nye postkasser op indendørs
- Vognmændene skal med i planerne for Danmarks totalberedskab

Skriv din kommentar:
Alle felter skal udfyldes!

Titel:
 
Kommentar:
 
Navn:
 
Email:

Adresse:

By:

Indtast bogstaverne: ÆØÅ
- så hjælper du os med at undgå spam.

Bemærk: For at undgå misbrug bliver din IP adresse logget!
Klik venligst